Mother!

O ja pierdole. – Niestety na samym początku musiałem to napisać. Film obładowany znanymi osobistościami, ale sam w sobie jest totalnym absurdem. Przyznaję, że jestem człowiekiem, którego można nazwać – „cipą”, „pizdą”, „maminsynkiem” czy „pantoflarzem”. Zdaję sobie z tego sprawę, ale laska grająca główną rolę kobiecą jest o tysiąc razy dziwniejsza niż ja. Przez cały film jest poniżana, popychana, a jej cierpliwość jest tak wkurwiająca, że masz ochotę jebnąć czymś w telewizor.

Młoda laska mieszka ze starszym facetem. Ni stąd ni owąd do ich domu zaczynają przybywać dziwaczni ludzie, którzy ubóstwiają gospodarza domu, a panią domu pomiatają i popychają. Ta sytuacja w ogóle nie ma końca i z minuty na minutę wygląda gorzej. Niemożność kobiety w tej sytuacji jest katastrofą, a zachowanie mężczyzny co najmniej dziwaczne, bo w ogóle jej nie chroni. Film ten przypisany jest do gatunku „horror”, ale mam wrażenie, że tylko dlatego, że właśnie ów horror przeżywa pani domu.

Film trwa dwie godziny, ale już po 15 minutach masz dość. Oglądałem go z przerwami przez pięć dni – każdego po 25 minut. Nie dość, że długi, to jeszcze totalnie nudny, a akcja mająca tam miejsce zdaje się nie mieć żadnego sensu. Wiecie dlaczego obejrzałem go jednak do końca? Bo chciałem wiedzieć jaki będzie morał tej historii i wiecie co? – Kompletnie go nie zrozumiałem. Pomyślałem sobie, że to pewnie przez to, że oglądałem go z przerwami, więc coś zgubiłem po drodze. Ale nie, nic nie zgubiłem. Trzeba mieć IQ na poziomie 200, by go zrozumieć.

Na pomoc przyszła mi recenzja mojej ulubionej „filmo-pisarki”, która rozjaśniła mi motyw filmu i jego sens.

Mamy matkę ziemię wsłuchaną w pulsujący życiem dom, mamy boga rodzącego w bólach nowy testament, Adama i Ewę pojawiających się w raju i ich synów z czego jeden okazuje się bratobójcą. Wracamy więc do punktu gdzie bóg składa w ofierze matkę ziemię ludziom, którzy rozszarpują ją niszczą. I tak od nowa aż do końca czasu.

horrorsandscaryshits.blox.pl

Jeśli ktokolwiek z Was tak samo zrozumiał film, to kłaniam się nisko. Jeśli nie, to witaj w klubie. Na aż tak głębokie refleksje w życiu bym nie wpadł i myślę sobie, że reżyser chcąc pokazać nam losy Ziemi mógł stworzyć film katastroficzny, a nie parodię – do końca nie wiem czego.

O dziwo, gdziekolwiek na temat tego filmu czytam recenzję, to niemal wszyscy rozpływają i delektują się jego smakiem. Nie polecam go jednak nikomu. Nawet Krysi z gazowni. Nie ma w nim nic, co mogłoby ucieszyć oko, duszę czy cokolwiek innego. Umęczy Was, wkurwi i taki będzie morał. Może mając świadomość o czym jest ten film, kogoś rozbawi, ale bardzo w to wątpię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *