Bieszczady

13 October 2019

Bieszczady. - Synonim samotności, ciszy i spokoju. Miejsce dzikie, turystycznie oblegane, piękne, urokliwe, urzekające i przejmujące. Cisza w Bieszczadach brzmi inaczej niż w każdym innym rejonie naszego kraju.- Ta cisza jest wyjątkowo cicha i spokojna. Nie myślisz tu o swoich problemach i zmartwieniach. Masz wrażenie, że wszystko co złe, pozostało na granicy Bieszczad i nie ma prawa wejść do twojej głowy.

Realizując swoje jakże przyziemne marzenie czyli wyjazd w Bieszczady obawiałem się, że po jego zrealizowaniu ten czar pryśnie jak bańka mydlana. Tymczasem zakochałem się w Bieszczadach po uszy i mam nadzieję wrócić tam - jeśli nie na zawsze, to przynajmniej raz na jakiś czas.

W Bieszczadach jest wyjątkowo pięknie, ale szczerze mówiąc dla wielu ludzi będą to tylko pagórki, drzewa i szlaki turystyczne. Dla mnie to, jak zwykło się mówić - stan umysłu…

Oczywiście mógłbym napisać więcej słów, sklecić więcej zdań, ale to miejsce jest tak niesamowite i tak wyjątkowe, że nie da się tego opisać żadnymi słowami. Każdy z Was poczuje tam zapewne co innego i chyba w tym także tkwi swojego rodzaju piękno tego magicznego miejsca.